Od cechu v 16.století až k prodeji květin online

IMAGE: FIŠER-KVĚTINY s.r.o.Tradice zahradnictví v Plzni sahá do dávné minulosti. Již v 16. století zde bylo tolik zahradníků, že si v roce 1593 založili vlastní cechovní organizaci. Největší rozmach zahradnictví byl spojen s rychlým rozvojem města v druhé polovině 19. století a v první polovině 20.století. Historie naší rodinné zahradnické tradice začala právě v tomto období. Rudolf Fišer, vyučený zahradník, si vzal za manželku Františku Walterovou, dceru zahradníka, a v roce 1886 založil zahradnictví.
 
 V průběhu rozvoje firmy vystřídal několik zahrad, až se v roce 1895 se svým zahradnictvím usídlil v Lochotínské ulici 58. Zahradnickému oboru se zde vyučili i jeho čtyři synové. Postupně, po návratu z I. světové války, si zakládali vlastní zahradnictví. Únor 1948 přerušil fungování rodinných zahradnictví. Jejich zahrady byly začleněny do Zahradnických závodů města Plzně, JZD či státních statků. Avšak rodinná tradice ani po 40 letech nezanikla. Po roce 1989 jako první obnovil zahradnictví Ludvík Fišer. Na pozemku, kde zahradničil jeho otec Rudolf Fišer, vytvořil rodinnou firmu. Ta si v Plzni velice rychle získala opět dobré jméno, založené na hodnotách jako jsou tradice, kvalita a rodina. Zahradnictví se nacházelo v Lochotínské ulici, která byla proslulá právě velkým množstvím zahrad a zahradnických živností. Obětavou prací členů rodiny a později i zaměstnanců firmy bylo vybudováno zahradnické centrum, které patřilo mezi 15 českých rodinných podniků tohoto typu v České republice s členstvím ve Sdružení zahradnických center. 

Historické fotografie

Po odchodu pana Ludvíka Fišera do důchodu převzala vedení firmy jeho dcera Helena Ottová. Velkou katastrofou pro zahradnictví se staly záplavy v roce 2002, které způsobily tak velké škody, že přivedly firmu do finančních potíží. A proto v roce 2005 do rodinné firmy přistoupil obchodní a zároveň finanční partner. V roce 2010 paní Ottová firmu Fišer -zahradnické centrum s.r.o. prodala společnosti Rašelina a.s.

Od 1.7. 2016 pokračuje paní Ottová v obchodě i nadále. Naleznete jí právě na této adrese - www.fiser-kvetiny.cz či Pod Všemi svatými 2, Plzeň

Moderní prodej a rozvoz květin po celé ČR

A jelikož rod Fišerů je stále věrný zahradnické tradici, pokračuje i v další generaci. Zahradníkem a zároveň pokračovatelem je Přemysl Otto, vnuk pana Ludvíka Fišera, který v roce 2011 založil firmu ZAHRDY OTTO zachovávající rodinný charakter podniku, vycházejíc ze znalostí a zkušeností předků propojených s moderními trendy v oboru.

V současné době může tato rodinná firma svým zákazníkům nabídnout jak řezané květiny pro každou příležitost, tak i údržbu či realizaci zahrady.

Fotogalerie

Fišer květiny nabízí
Nejvíce prodávané kytice
Výběr neobsahuje žádné položky.